12 stycznia 2016

kiriański manifest styczniowy


postanowienia i plany 2015, podobnie jak z szeregu wcześniejszych lat, oczywiście wzięły w łeb. nie to, żeby mnie to dziwiło. raczej norma. jednak 2015 schrzaniłam tak koncertowo, że nawet mi się już go nie chce podsumowywać. doceniłam natomiast sylwestrową wódkę, co jest u mnie o tyle nietypowe, że alkoholu nie piję praktycznie wcale. ale doceniłam – bo taki nocny reset i pozbycie się na moment wszelkich złudzeń, dało mi coś bardzo ważnego: realne spojrzenie na ostatnie kilka lat. to zaś kazało mi olać robienie listy “do zrobienia” na rzecz “to chcę, a tego nie cholery”. no to lecimy…

ramowy plan na 2016 rok: to chcę…

  • chcę spędzić jak najwięcej czasu z sońką. psica w lutym skończy 18 lat, co jak na psisko jest wiekiem mocno zaawansowanym. chociaż te lata już po niej widać i nie zachowuje się jak szczeniak, kondycję ma jeszcze niezłą. w zależności więc od jej aktualnego samopoczucia i pogody, chcę znaleźć czas na spacery po lesie, wypady nad wodę i inne rozrywki, do jakich jest przyzwyczajona.
  • chcę zdać egzaminy. oznacza to tyle, że codziennie muszę znaleźć minimum 2h na powtórki, czytanie, uczenie się (no dobra: wczytywanie sobie obrazków do mózgownicy – pamięć fotograficzna fajna sprawa), rozwiązywanie durnowatych, ale koniecznych zadań.
  • chcę wrócić do ‘pełnowymiarowego’ copywritingu. przyznaję bez bicia, ostatnie parę miesięcy przeżywałam totalne wypalenie zawodowe i to, co wychodziło spod mojej klawiatury głównie mnie drażniło. na szczęście bez spadku jakości – ale też i bez tej pasji i chęci do pisania. powoli zaczyna mnie to znów bawić i kręcić, więc ten, ‘kuć żelazo póki gorące’.
  • chcę się podszkolić, przypomnienieć sobie i nauczyć się języków. angielski – podnieść zdecydowanie poziom. rosyjski – przypomnieć sobie to, czego już się uczyłam i poćwiczyć resztę tak, żeby co najmniej się swobodnie dogadać. niemiecki – zawsze podchodziłam do niego jak do jeża, ale czas się z nim przeprosić. było nie było, niemcy są nadal najbliżej.
  • chcę poprawić sobie trochę kondycję. fizyczną i psychiczną. tą pierwszą w tym roku w zasadzie olałam i aktualnie nie chce mi się nawet ruszyć tyłka rowerem do miasta. druga sama się olewa gdzieś tak od końca lata, a to wysoce niewygodne, żeby człowiek funkcjonował normalnie tylko przy ładnej pogodzie i powyżej +15’C.
  • chcę ogarnąć chatę. ponownie zrobiła mi się sterta rzeczy z rodzaju “nie używam od paru lat, ale może do czegoś się przyda”. sugeruje to konieczność zrobienia (też ponownie) czystek sprzedażowo – prezentowo – śmietnikowych.

ramowy plan na 2016 rok: …a tego ni cholery

  • dosyć powielania tych samych rozmów na fejsie. jeszcze nie wiem, czy zrobić “faq” i do niego odsyłać, czy po prostu wywalić z obserwowanych wszystko, co postuje “kontrowersyjne tematy”, pod którymi zawsze jest gównoburza. w każdym razie czas to znacząco ukrócić, bo niczego nie wnosi.
  • dosyć siedzenia w domu. tak, to jak na mnie dziwne i nietypowe, ale dekada chyba wystarczy. czas wrócić do w miarę aktywnego funkcjonowania. i nie to, że jakoś mnie naszło na różne tam balangi i pokrewne, ale w końcu od czasu do czasu coś ciekawego się w tej okolicy dzieje, nie? chyba. sprawdzę w każdym razie.
  • dosyć monobranżowości. copywriting to coś, co robię od zawsze i ostatni rok jest żywym dowodem na to, że skupianie się na jednej rzeczy prowadzi po prostu do znudzenia się nią i wypalenia. mam więc w planach projekt w pewnym sensie pokrewny, ale jednak całkowicie inny. startuje za parę tygodni.
  • dosyć fajek. fakt, od dość dawna. jeszcze bardziej mam dosyć tego, że chociaż mam dosyć fajek, to nadal stanowią dla mnie pewną ‘kotwicę’ do pracy. i ogólnie do pisania. aktualnie próbuję wykombinować, jak się pozbyć tego powiązania. bo jak się go pozbędę, to główny problem z fajkami odpadnie. nie palę jeżdżąc rowerem, chodząc piechotą,

rok właśnie się zaczął, to próbujemy

tylko tym razem na spokojnie. do dyspozycji jest 12. miesięcy, nie ma się więc co rzucać na wszystko jednocześnie. czasu wystarczy.

pytanie, czy zapału, energii i motywacji też ;)