3 września 2012

dyplom odebrany – I część planu zaliczona

wyniki egzaminów zawodowych z ratownictwa medycznego przyszły w czwartek. w piątek pojechaliśmy połową grupy odebrać śliczne dyplomy z jeszcze ładniejszym numerkiem, który gdzieś tam jest zapisany w jakiejś bazie danych i mówi, że mamy kwalifikacje do wykonywania zawodu ratownika medycznego. czyli – najłatwiejsza część planu została niniejszym wykonana, co oznacza, że czas się brać poważniej do roboty.

o, właśnie takie nam dali ;) nie wiem jeszcze, czy coś z nim w ogóle zrobię – prawdopodobnie wykorzystanie go skończy się na (płatnym! dla odmiany…) stażu, który już mam w zasadzie zaklepany. z podobnego powodu jak ten, dla którego olałam w końcu uniwerek i pielęgniarstwo – kucia i przygotowań mam jeszcze multum i samo się to nie zrobi.

możliwe, że jak już wszystko pozałatwiam i będę mieć w ręku papier, że jestem studentką kierunku lekarskiego, to sobie znajdę jakiś kawałek zajęcia na SORze. głównie po to, żeby nie wypadać z rytmu, bo jednak zajęć tam jest multum, spora część nawet dość interesująca, a trochę praktyki i zdobywania nowych umiejętności jeszcze nikomu nie zaszkodziło – więc pewnie mi też nie zaszkodzi. ale pracy jako takiej w zawodzie ratownika medycznego szukać nie zamierzam mimo wszystko, bo patrząc realnie – i tak nie będę mieć na to czasu.

ale jestem zadowolona jak diabli.

wychodząc z egzaminów byłam pewna, że napisałam wszystko, co należało. później nastąpiły długie tygodnie, podczas których ta pewność jakoś ze mnie schodziła – głównie dlatego, że nie całkiem pamiętałam już, co konkretnie napisałam. dyplom z raczej wysokimi wynikami procentowymi wskazuje natomiast, że choć ewidentnie nie napisałam wszystkiego, to jednak całkiem sporo.

i tak, mój perfekcjonizm płacze, że nie wiem co konkretnie spieprzyłam. daruję sobie jednak tym razem próby dowiadywania się tego, bo ani mi to niczego nie zmieni, ani żadnego wpływu na dalsze funkcjonowanie nie ma. a znając siebie, siedziałabym i zakuwała to, co spieprzyłam. na to też mi szkoda czasu ;)